Dedektif Memoli

Özlem Yılmaz; Türk, sinema ve dizi oyuncusu 17 Temmuz 1986 yılında İstanbulda doğdu.

Aslen Rizeli olan Özlem Yılmaz doğma büyüme İstanbul’lu. Doğduğu ve büyüdüğü yer ise Bakırköy. Özlem Yılmaz ilk öğretim yıllarını Kartaltepe İlköğretim Okulu’nda geçirdi ve ilk okuldan sonra kolejde okumaya başlayan oyuncu Kültür Kolejinde eğitimine devam etti.

Lise yılları ise Ataköy Cumhuriyet Lisesinde geçti. Özlem Yılmaz eğitimini bittirdikten sonra çocukluğundan beri kurgusal olan mesleği yani oyunculuk için eğitim aldı. Merakı, yeteneği ve ilgisi herkes tarafından biliniyordu, sinema ve tiyatro eğitimi almak üzere Müşfik Kenter’den özel ders almaya başladı. Maalesef kısa bir süre sonra güzel oyuncu babasını kaybettiği için çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.

Bir yıl sonra eğitimine kaldığı yerden devam etmek için Müjdat Gezen Sanat Okulu’na girdi ve ordan 2006 yılında Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu.

Misak Toros’un Özlem Yılmaz‘ın yaşamında büyük bir yeri vardır. Misak Toros Özlem Yılmaz‘ı ilk dizi görüşmesine yönlendiren kişi. Misak Toros aynı zamanda oyuncunun okuldaki hocası.

Özlem Yılmaz’ın Oynadığı Diziler:

Dedektif Memoli 2011 Ezo
Unutulmaz 2009 / 2010 / 2011 Eda
Servet Avcısı 2008 Zeynep
Zoraki Koca 2007 Ayşe
Dicle 2007 Lal
Rüyalarda Buluşuruz 2006 Emine
Felek Ne Demek 2006 Tülay
Karagümrük Yanıyor 2006 Elmas
Oyuncular Etiketler: , , , , , , , , , , , ,